• Zasada Pareto, czyli jak zarobić 5000 zł w 5 minut

  Zasada Pareto, czyli jak zarobić 5000 zł w 5 minut

    Czy wiesz, że za ponad połowę efektów, które osiągasz, odpowiada mniej niż jeden procent twojego zaangażowania? Dzisiaj opowiem o efekcie Pareto i jaki ma on wpływ na Twoje życie. Jak to możliwe, że za ponad połowę efektów odpowiada tylko 8 promili wysiłku? Poznaj zasadę Pareto. Zasada ta mówi, że …Czytaj dalej »
 • Jak w 20 godzin nauczyć się dowolnej umiejętności? 5 kroków przyśpieszonego uczenia się

  Jak w 20 godzin nauczyć się dowolnej umiejętności? 5 kroków przyśpieszonego uczenia się

    Jak zdobyć dobrą wiedzę na temat czegokolwiek w dwa dni? Czy masz tak, że w pewnym momencie życia przestajesz się uczyć? Albo uczenie staje się bardzo trudnym procesem i zdajesz sobie sprawę, że to, co w wieku 15 lat wydawało się kwestią roku czy dwóch np. opanowanie w niezłym …Czytaj dalej »
 • 5 lekcji jak zbudować firmę bez kasy – Daymond John Siła Przedsiębiorczości, Siła Upadku

  5 lekcji jak zbudować firmę bez kasy – Daymond John Siła Przedsiębiorczości, Siła Upadku

  Jeśli marzysz, bądź ciągle rozmyślasz o założeniu własnej działalności, stworzeniu czegoś na własny rachunek, to tych kilka lekcji jest właśnie dla Ciebie. Daymond John to bardzo ciekawy przedsiębiorca i mentor, który w swojej książce “Siła Przedsiębiorczości, Siła upadku” wskazuje na to, że mocno ograniczone zasoby finansowe mogą być Twoją największą …Czytaj dalej »
 • Jak pokonać nieśmiałość w 8 krokach

  Jak pokonać nieśmiałość w 8 krokach

  Kto Twoim zdaniem jest lepszym i ciekawszym kompanem – osoba bardzo śmiała, czy osoba nieśmiała? Z nieśmiałością jest spory kłopot. Z jednej strony osoby nieśmiałe mają tendencję do głębszego analizowania swojego otoczenia – dawania sobie więcej czasu na działanie i lepszego ważenia słów. Z drugiej strony osoby śmiałe, pewnie podchodzące …Czytaj dalej »
 • Test który może zmienić Twoje życie i Twój związek.

  Test który może zmienić Twoje życie i Twój związek.

  Poniżej znajdziesz przygotowany dla Ciebie test, którego rozwiązanie może odmienić Twoje postrzeganie siebie i swojego związku. Możesz zarówno potwierdzić to co przypuszczasz, jak również odkryć zupełnie nową przestrzeń do zmian i akceptacji. Przygotuj sobie kartkę i coś do pisania – w trakcie wykonywania testu będziesz zliczać poszczególne odpowiedzi. Najlepiej ten …Czytaj dalej »
 • Jak wygrać z lenistwem? Proaktywność Stephen R. Covey 7 nawyków skutecznego działania

  Jak wygrać z lenistwem? Proaktywność Stephen R. Covey 7 nawyków skutecznego działania

  Czy pozwolisz, żeby leniuch wewnątrz Ciebie przejął kontrolę nad Twoim losem? Pierwszy nawyk ludzi efektywnych według Stephena Coveya to proaktywność i dzisiaj artykuł właśnie proaktywności poświęcony. Tekst dotyczy wychodzenia naprzeciw zmianom i tego, że nawet jeśli nie dasz rady zastosować tego nawyku u siebie w pełni, to i tak odkryjesz, …Czytaj dalej »
 • 5 mocnych stron introwertyków – dlaczego odnoszą największe sukcesy?

  5 mocnych stron introwertyków – dlaczego odnoszą największe sukcesy?

    Wydawałoby się, że to swoisty paradoks – introwertyk Felix Kjellberg, znany szerzej jako PewDiePie, jest od bardzo długiego czasu największym i najbardziej rozpoznawalnym YouTuberem z publiką wielkości 94 000 000 osób. Jakim cudem osobie, która czuje dyskomfort w występach publicznych, spotykaniu nowych ludzi i nabywaniu nowych znajomości udało się …Czytaj dalej »
 • 6 Typów kobiet z którymi się nie umawiać!

  6 Typów kobiet z którymi się nie umawiać!

    Umawiasz się z dziewczyną, jak zwykle, czy jednak zadajesz sobie pytanie, czy umawiam się z właściwą osobą? Dzisiaj 6 typów kobiet, których powinieneś unikać, jeśli jesteś samotnym mężczyzną. Ten wpis może parę osób lekko oburzyć, więc zanim wzrośnie w Tobie złość kilka wyjaśnień: Ten mini poradnik jest rezultatem ponad …Czytaj dalej »
 • Jak przestać się martwić i zacząć żyć

  Jak przestać się martwić i zacząć żyć

    A co jeśli obudzisz się jutro i we wszystkich kranach w okolicy nie będzie bieżącej wody, w lodówce nie będzie jedzenia i właśnie przyjechała ekipa wyrzucić Cię na bruk? Brzmi absurdalnie? Jeśli tak, to gratuluję! Jedynie co piąty mieszkaniec Ziemi ma dostęp do wszystkich wygód, które dla nas są …Czytaj dalej »
 • 5 Sygnałów, że się jej podobasz

  5 Sygnałów, że się jej podobasz

    To czasem dla nas mężczyzn bywa bardzo trudne. No bo ona mrugnęła do mnie, czy po prostu mrugnęła? Odgarniając włosy, zerknęła na mnie, czy po prostu patrzyła w tamtym kierunku? Siedząc układa nogi w moją stronę – no to musi być miłość, prawda? Dzisiaj to sprawdzimy w pięciu sygnałach, …Czytaj dalej »