• Miej Wy****ne, a będzie Ci dane, czyli subtelna sztuka nie przejmowania się | 9 Kroków

  Miej Wy****ne, a będzie Ci dane, czyli subtelna sztuka nie przejmowania się | 9 Kroków

  Szokujący tytuł? No tak, bo przed nami temat z książki, o równie kontrowersyjnym, ale i ciężko przetłumaczalnym tytule “The Subtle Art of not givin a F*** “ Zanim zakrzykniesz  – prowokacja i clickbait, to zapewniam Cię, że po zapoznaniu się z argumentami i głównymi ideami z książki Marka Mansona zrozumiesz …Czytaj dalej »
 • 3 Prawdy o związkach – Gdybym to wiedział wcześniej – Związki i relacje #1

  3 Prawdy o związkach – Gdybym to wiedział wcześniej – Związki i relacje #1

  Wyobraź sobie takie intro jak w klasycznych telezakupach, gdzie przerysowanym do bólu scenom towarzyszą tendencyjne pytania lektora: Jesteś zmęczony powtarzaniem w kółko tego samego? Twój partner przestał się do Ciebie odzywać i nie traktuje Cię poważnie? Boisz się odezwać, bo wiesz, że cokolwiek powiesz i tak będzie awantura? Ciągle te …Czytaj dalej »
 • “Sztuka Wojny” Sun Tzu: 5 cech Generała

  “Sztuka Wojny” Sun Tzu: 5 cech Generała

    “Wojna polega na wprowadzaniu w błąd. Jeśli możesz – udawaj, że nie możesz jeśli dasz znać, że chcesz wykonać jakiś ruch, nie wykonuj go; jeśli jesteś blisko, udawaj, żeś daleko; jeśli wróg jest łasy na małe korzyści, zwabiaj go; jeśli w jego szeregach dostrzegasz zamieszanie, uderzaj; jeśli jego pozycja …Czytaj dalej »
 • Czy jesteś osobą Wysoko Wrażliwą?

  Czy jesteś osobą Wysoko Wrażliwą?

    Wysoko Wrażliwa Osoba to psychologiczny termin, po angielsku HSP – Highly Sensitive Person. Z reguły definiujemy i próbujemy wpisać naszą osobowość w jakiś utrwalony schemat z dwóch powodów. Jeden z nich to własna ciekawość i samopoznanie, ale drugi powód jest bardzo praktyczny – żeby lepiej odnaleźć się wśród innych …Czytaj dalej »
 • Napraw się! UNFU*K YOURSELF!

  Napraw się! UNFU*K YOURSELF!

    Czy potrzebujemy samopomocy? Rozwoju osobistego? A może już z samymi założeniami jest coś nie tak? Że taka samo-pomoc, książki rozwojowe z góry zakładają, że potrzebujemy pomocy, że jesteśmy nierozwinięci, że coś z nami jest nie tak? W tym wpisie o tym jak obudzić się, żyć uważnie i dlaczego życie …Czytaj dalej »
 • 3 Psychologiczne triki, które ułatwią Ci życie

  3 Psychologiczne triki, które ułatwią Ci życie

  Czy wiesz, że żądając pensji dwukrotnie większej niż przyjęta na danym stanowisku znacząco zwiększysz swoje szanse na uzyskanie ponadprzeciętnego wynagrodzenia? Poniżej  3 nieoczywiste psychologiczne triki, które zadziałają na każdego, głównie w negocjacjach. W tym pierwszym pytaniu nie tyle chodzi o sam akt – jak nie spróbujesz, nie zapytasz, to się …Czytaj dalej »
 • Odpowiedzialność – jak nauczyć partnera co to znaczy?

  Odpowiedzialność – jak nauczyć partnera co to znaczy?

    W jaki sposób na 100% pokazać, że Ci na kimś zależy? Okazując odpowiedzialność. Poniżej o tym czym ta odpowiedzialność w związkach jest, powinna być i jak w 7 krokach przekonać partnera do jej okazywania. To istotny fakt, który nie tylko bardzo dużo w moim życiu zmienił, ale pokazuje nieco …Czytaj dalej »
 • Nie czekaj na poniedziałek

  Nie czekaj na poniedziałek

    Nie czekaj na poniedziałek by zacząć. Nie czekaj na równą datę, pierwszy dzień w miesiącu czy roku. Nie siedź w niedzielę po południu i mów sam do siebie, “to jeszcze tylko dzisiaj, a od jutra zaczynam…” Poniżej o tym jak już nigdy w swoim życiu nie doświadczyć kolejnego poniedziałku. …Czytaj dalej »
 • Strefa komfortu w stylu Hygge. 5 zasad szcześcia po Duńsku

  Strefa komfortu w stylu Hygge. 5 zasad szcześcia po Duńsku

    Hygge, Hugge, Hułe, Hyge – dopóki duński język będzie brzmiał jakby mieć na wpół przełknięte kluski w gardle, to wymówienie Hygge będzie dla nas polaków naprawdę trudne. Co więcej nikt do końca nie wie co to znaczy. Jak więc dzięki Hygge uratować swoją strefę komfortu, odkryć ją na nowo …Czytaj dalej »
 • Jak wstawać rano? Wygraj walkę z łóżkiem i dołącz do klubu 5RANO

  Jak wstawać rano? Wygraj walkę z łóżkiem i dołącz do klubu 5RANO

    Budzik przestał działać? Drzemka w komórce rozciągnięta do maksimum? Przez pierwszą godzinę w pracy musisz wlewać w siebie hektolitry kawy, by w ogóle odpalić? No to mam dla Ciebie KLUB 5RANO. Świat jest pełen rozpraszaczy. Powiadomienia na telefonie, przyszedł mail, ktoś dzwoni, w przeglądarce otwartych 30 zakładek, w jednej …Czytaj dalej »